Dominic O´Brien

Oleme oma mälu treenimise programmi koostamisel kasutanud paljude erinevate teadlaste õpetusi, seletusi, kirjeldusi ja näpunäiteid. Programmi ülesehitus, tehnikad ja testid pärinevad aga tänaselt kaheksakordselt Mälu Maailmameistrilt Dominic O’Brienilt.

Dominic oli 31-aastane, kui ta nägi ühes inglise tuntud telesaates “Rekordite purustajad” (Record Breakers) meest nimega Creighton Carvello, kes suutis meelde jätta terve paki segatud mängukaarte õiges järjekorras. See hämmastas teda niivõrd, et ta otsustas ka ise midagi sellist proovida. Ta treenis kolm kuud oma mälu ja avastas esimest korda, et mitte ainult tema mälul, vaid ka kontsentreerumis- ja kujutlusvõimel on tohutult suur potentsiaal. Ning seda avastas mees, kes pidi omal ajal keskhariduse omandamise pooleli jätma, kuna arstid diagnoosisid tal düslexia ning õpetajad kirjeldasid teda kui halva keskendumisvõime ning mäluga õpilast.

2002.aasta 1.mail tegi Dominic O’Brien uue Guinnessi Rekordi, jättes 12 tunniga meelde 54 segatud kaardipakki (kokku 2 808 kaarti) ning esitades need 4 tunniga, tehes kokku 8 eksimust (lubatud 14-st).

Dominic O’Brien on üksteist korda osalenud Mälu Maailmameistrivõistlustel ja kaheksa korda tulnud maalimameistriks! Viimane kord osales ta 2003. aastal. Pärast seda pole ta võistlejana osa võtnud.

Kuid need on ainult näited inimese aju potentsiaalist. Ning nagu Dominic ütleb: “kui mina juba seda suudan, suudab seda igaüks”.

Vaata MMM-i kodulehte ja tänaseid võitjaid: http://www.worldmemorychampionship.com/